Objawy - przeziebienie Przeziębienie - Przeziębienie

Przeziębienie

objawy.org.pl

Jak odroźnić objawy?

Podwyzszony cholesterol

Kaszel alergiczny przeważnie przejawia się atakami podczas snu.

Spotyka się następujące czynniki wywołujące afatyczne zaburzenia mowy

Sen to przełączenie się organizmu na tak zwane „oszczędne funkcjonowani..Leczenie

Nie ma lekarstwa na przeziębienie, leczy się zwykle tylko jego objawy. Leki przepisywane przez lekarza nie są skuteczniejsze od tych, które można nabyć bez recepty. Zwykle nie jest potrzebna porada lekarska. Natomiast należy z niej skorzystać, gdy pojawią się powikłania lub w przypadku przewlekłych chorób:

  • Astmy

  • Rozedmy płuc

  • Mukowiscydozy

  • Cukrzycy

Najczęstsze powikłania to wtórne zakażenia bakteryjne uszu, gardła, zatok i płuc. Jeśli wystąpią takie powikłania, konieczne jest zażywanie antybiotyków. Gdy przeziębienie trwa dłużej niż 7-10 dni, należy odwiedzić lekarza. Jeśli pojawią się trudności lub ból przy oddychaniu albo utrzymuje się gorączka i dreszcze, wystąpi ból ucha, silne bóle głowy, powiększą się węzły chłonne na szyi lub pojawią jakieś inne objawy, zgłoś się jak najszybciej do lekarza.

Inne metody leczenia

Jest wiele sposobów leczenia alternatywnego i domowego w razie przeziębienia.

  • Aromaterapia masaż twarzy z zastosowaniem rozcieńczonego olejku eukaliptusowego może zmniejszyć przekrwienie nosa. kąpiele w gorącej wodzie z dodatkiem olejku eukaliptusowego lub sosnowego łagodzą trudności w oddychaniu (przekrwienie w klatce piersiowej) i bóle mięśniowe.

  • Ziołolecznictwo herbatki lub tabletki zawierające między innymi jeżówkę, imbir, szantę, miodunkę plamistą i dziewannę działają korzystnie w trakcie przeziębienia. Płukanie gardła herbatką z kozieradki lub rumianku może złagodzić ból gardła. Herbatki Cayenne lub potrawy nimi przyprawione likwidują dreszcze, pomagają oczyścić zatoki i lepiej oddychać. Podobne działanie ma żucie ząbka czosnku.

  • homeopatia – lekarstwa podawane są w zależności od okresu przeziębienia oraz wielu możliwych symptomów.

  • hydroterapia – gorące kąpiele lub naprzemienne, gorące i chłodne, przysznice łagodzą dolegliwości ogólne. Moczenie stóp w gorącej wodzie przynosi ulgę w przekrwieniu i pomaga zasnąć.

  • Naturopatia i leczenie dietą – gorące, parujące, płynne potrawy, takie jak bulion z kurczaka, pozwalają zmniejszyć obrzmienia i usunąć przekrwienia śluzówki. Bardziej kontrowersyjne jest podawanie dużych dawek witaminy C. choć nie ma pewnych naukowych dowodów, do tej pory wiele osób uważa, że codzienne przyjmowanie witaminy C zapobiega przeziębieniu, a w razie zachorowania skraca okres trwania choroby. (Uwaga: Jeżeli duże dawki witaminy C wywołują biegunkę, należy je zmniejszyć. Jeśli masz chore nerki lub pęcherz, nie stosuj dużych dawek witaminy C).

  • joga – techniki głębokiego oddychania mogą ułatwić odpoczynek i rozluźnienie, które pomagają w leczeniu choroby i przeciwdziałają przekrwieniu błony śluzowej nosa.


 

ARTYKUŁYANEMIA

To potoczna nazwa niedokrwistości, czyli zbyt małej ilości hemoglobiny w erytrocytach...


OKULISTYKA

To nauka zajmująca się poznawaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób związanych ze wzrokiem.


ALERGIA NA KURZ

Kurz pod względem zdrowia nie jest zapewne odzwierciedleniem przyjaciela człowieka...


agresja.objawy.org.pl

Czasem słyszy się, że jakaś osoba jest bardzo agresywna

FORUM - OSTATNIO PRZEGLĄDANIE

Rehabilitacja

Rehabilitacja, bądź inaczej fizjoterapia koncentruje się na przywróceniu chorej osobie funkcjonalności organizmu...

Afazja

Chciałam zapytać czy terapię osób z afazją - po udarach, urazach czaszki w wypadkach itp. może prowadzić logopeda czy jest to zajęcie dla neurologopedy. Nie pytam o umiejętności,ale o wymagane...

Leczenie. Rak

Rak może wywoływać zespół objawów, którym nie poświęcamy początkowo większej uwagi